2000 TL üzeri ÜCRETSİZ kargo 🚚 Teslimat süresi 1-3 iş günüdür. ⏱

Kullanım Kılavuzu

Suda güvende olmak için ( mutlaka videoyu izleyiniz )

Swimava Boyun Simidi Nasıl Kullanılır ?

Hem Bebek Havuzu hem de Boyun Simidi için ayrı pompalar bulunmaktadır. Boyun Simidini şişirmek için pompanın ucunu sıkıca üstteki hava bölmesine fabrika mührünü açarak yerleştirin. (Yaklaşık 50-60 kez) öncelikle üst hava bölmesine fazla gergin olmayacak şekilde hava pompalayın. Sonra bu adımı alttaki hava bölmesi için de uygulayın. Şişirildikten sonra her bir subabın emniyetli şekilde tıpalı olduğundan emin olun.

* Boyun simidini çok fazla şişirmeyin !

Video için tıklayın.

Swimava Boyun Simidini Çocuğunuza Takma

1. Bir ebeveyn Swimava Boyun Simidi takarken diğer bir ebeveyn da çocuğun başını desteklemelidir. Boyun Simidini nazikçe alttaki tutacaklardan tutarak çocuğun ön veya arka boyun tarafına getirin. Simidi üst ve altaki tokaları kullanarak kapatın. Simidi bağlamadan önce nazikçe çocuğun çenesini kaldırın. Çocuğun çenesinin işaretli bölüme denk geldiğine emin olun.

2. Boyun Simidinin çapını her zaman çocuğunuzu küvet ya da havuza yerleştirmeden önce ayarlayın (zaten suyun içindeyse asla yapmayın). Hafifçe daha içerideki hava odasının basıncını azaltarak simidin iç çapını gevşetebilirsiniz. Her zaman boyun simidi ile çocuğunuz arasında tüm çember boyunca en az 2 parmağınızı kaydırabilecek kadar bir boşluk bırakmalısınız. Boyun Simidi çocuğunuzun boynu etrafında kolaylıkla hareket etmeli ve sadece başını suyun üzerinde tutmasına destek olmalıdır.

Video için tıklayın.

Su Sıcaklığı Testi ve Su Seviyesini Ayarlama

Swimava bebek havuzunu veya banyo küvetini, yaklaşık +/-2 derece aralığından daha fazla fark olmamak koşuluyla 35 santigrad derece sıcak suyla doldurun. Yüzen bebek termometresinden su sıcaklığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

* Unutmayın: Tavsiye edilen kilo aralığı 5.5 - 15 kg arasıdır.

 

Çocuğunuzu Suya Sokun

1. Çocuğunuzu banyoya veya havuza yavaşça sokarken onu kollarının altından destekleyin. Çocuğunuzu suya sokarken veya çıkarırken asla Boyun Simidinin tutacaklarını kullanmayın.

2. İlk yüzme süresini 10 dakikadan fazla yapmayın ve çocuğunuzun bu yeni ortama tepkisini baz alarak süreyi yavaş yavaş arttırın.

3. Yüzme süresi çocuğun tercihine göre 20 dakikaya kadar uzatılabilir.

4. PVC’den üretilen Swimava’yı kötü yönde etkileyebileceği için herhangi bir banyo yağı kullanmaktan kaçının. Bu ayrıca yüzeyi beklenmedik şekilde kayganlaştırabilir ve çocuğunuzu banyodan çıkarırken bir kazaya yol açabilir.

5. Çocuğunuzu banyo/yüzme vaktini artık bitirmeye hazır olduğunu gösteren sinyallere çok dikkat edin.

6. Her ne kadar çocuğunuzun bağımsız olarak 20 dakikadan fazla yüzmesi mümkün olsa da, bu süre aşılmamalıdır.

Bu ürünü veya herhangi bir yüzen ürünü kullanırken çocuğunuzu asla başıboş bırakmayın ve daima kollarınızın uzanabileceği bir mesafede koruyun.

Çocuğunuzu Sudan Çıkarın

Çocuğunuzu sudan çıkarırken iki ebeveyn daima hazır bulunmalı. Bir ebeveyn havluyu açarken, diğeri çocuğu havuzdan (küvetten) çıkarıp birinci ebeveyne teslim etmeli. Birinci ebeveyn çocuğu havluyla iyice sardıktan sonra ikinci ebeveyn Swimava Boyun Simidini çıkartmalıdır.

Video için tıklayın.

Swimava ile Yüzmenin Faydaları

Swimava Boyun Simidi çocuğunuzun başının su üstünde kalmasına destek olarak onun kollarını ve bacaklarını hareket ettirmesine, suda batmadan keyifli zaman geçirmesine olanak sağlar. Bu hareketler onun suyun içinde güvenli hissetmesine yardımcı olurken kas, koordinasyon ve denge gelişimini destekler. Anne-baba ve bebek arasında güven oluşumuna katkıda bulunur. Bebeğinizi suyun içinde eğlenirken izlemek eminiz ki size de keyif verecektir. Lütfen sitemizdeki Swimava Videoları için bir kaç dakikanızı ayırın.

Galeri için tıklayın.

Patenti alınmış ve pediatrist tasarımımızın, çift yönlü bölmelere ayrılmış hava odalarıyla beraber yüzme ve banyoyu emniyetli bir hale getirdiği unutulmamalıdır ve faydaları kanıtlanmıştır. Bebeğinizin su aktiviteleriyle ilgili olarak her zaman pediatri uzmanınıza danışın ve bu ürünün uygunluğundan emin olun. www.swimava.ca adresinden çalışmalarımızın sonuçlarına bakabilirsiniz.

Bebeğiniz ortalama olarak günde kaç saat uyumaktadır? Bebeğinizin uyku düzenini ve sürelerini Swimava kullanmadan önce kaydedin ve her gün düzenli olarak Swimava banyo saati yaptıktan bir hafta sonra aradaki farkı karşılaştırın. Bebeğiniz yatmadan 1 saat önce 15-20 dakikayı Swimava banyo saati olarak ayırın ve çocuğunuzun uyku kalitesi ve süresindeki iyileşmeyi farkedin. Cesaret verici sonuçlar göreceğinizden eminiz.

 

Lütfen bu ürünün geleneksel bebek yüzme derslerine bir geçiş ve buna zemin hazırlamak için kullanılması gerektiğine dikkat edin ve yüzme derslerinin yerine koymayın. Swimava Bebek Havuzu ve Boyun Simidi havuz için gerekli zaman veya imkanınız olmadığı anlarda aynı keyfi evinizde kısa bir süre içinde güvenli bir şekilde almanıza olanak sağlar.

 Haftada bir kez fotoğraf veya video çekin. Aylar geçtikçe, bebeğinizin aktivite düzeyindeki farktan etkileneceksiniz. Çektiklerinizi Facebook veya Instagram sayfamıza yollayın aylık yaptığımız çekilişlerle otomatik olarak sayfamızda yayınlanabilir sürpriz hediyeler kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer Facebook veya Instagram kullanmıyorsanız, bize e-mail atın ve onları izniniz dahilinde websitemizde yayınlayalım.

Swimava Ürünleri Hakkında

Swimava yüksek kalitede hipoalerjenik PVC plastikten yapılmıştır ve Bisfenol-A içermez.
Bu ürünün ağırlığı Bebek Havuzu, Boyun Simidi, Pompaları dahil 7.5 kg. dir. Seyahat esnasında taşıyabilmeniz için mükemmel şekilde paketlenmiştir.
Swimava Boyun Simidinin şişirilmiş haldeki yaklaşık ebatları: [Dış çapı} 38.2 cm, [İç çapı] 9.4 cm; [Kalınlık] 11.4 cm.
Swimava Havuzunun şişirilmiş haldeki yaklaşık ebatları: [Yükseklik 80 cm, [İç çapı} 72 cm, [Dış çapı] 82 cm

Uyarılar

  • 1-18 aylık bebekler için uygundur. Tavsiye edilen kilo aralığı 5.5 – 13 kg arasıdır.
  • Swimava ürünlerini soğuk bir ortamda paketinden çıkarıp şişirmek PVC’ye zarar verebilir. Ürünü açmadan önce 24 saat oda sıcaklığında ısıtınız ya da alternatif olarak kullanmadan önce ılık suya koyarak malzemenin yumuşamasını sağlayınız !
  • Boyun simidini gereğinden fazla şişirmeyiniz. Önce Üst sonra Alt hava bölmesini şişiriniz.
  • Bu ürün can kurtaran yeleği yada hayat koruyucu değildir ve boğulmalara karşı korumayacaktır.
  • Bu ürünü kullanırken çocuğunuzu asla başıboş bırakmayın ve daima kollarınızın uzanabileceği bir mesafede tutun.
  • Sadece bir yetişkinin gözetim ve denetiminde kullanın. Çocuk doktorunuza danışabilirsiniz.
  • Bebek Havuzu, Kollukları, Yüzme ve Boyun Simidini, hasara uğratmamak için ısı kaynaklarından ve aşırı güneş ışığından uzak tutunuz. Swimava Boyun Simidi ve Havuzunda, küçük/patlak delik oluşma riskini azaltmak için herhangi bir keskin veya sivri uçlu cisimle temasından kaçınınız. 
  • Ayrıca Swimava Boyun Simidinde, kullanım sırasında tahrip olmasına yol açabilecek herhangi bir zarar olup olmadığını düzenli olarak kontrol ediniz.
  • Bu ürünü temizlerken yumuşak sabun ve sıcak su kullanın. Yıkama esnasında baskı uygulamayın ve özellikle aşındırıcı ve beyazlatıcı içeren hiç bir temizleyici deterjanla yıkamayın.

Swimava'nın Geçmiş Olduğu Güvenlik Standartları;

 ISO 8124.1-2000, MOD

– Japan Toy Safety standard Part 3:2002

(Japon Oyuncak Güvenliği standardı)

– U.S.Federal Hazardous Substances Act 16 CFR 1500.48/1500.49/1500.44/1501

(Tehlikeli Maddeler Yasası)

– U.S. FEderal Hazardous Substances Act, 16 CFR 1500.44 and ASTM F963-08

(Tehlikeli Maddeler Yasası)

– Consumer Product Safety Improvement Act of 2008 (CPSIA 2008/H.R.4040), Title 1 Section 101

(Tüketici Ürün Güvenliği İyileştirme Yasası}

– EN13138 – 1:2008

– European Council Directive 94/62/EC – Article 11 

– Short Chained Chlorinated Paraffin (SCCP) 

– Entry 51 & 52 of Regulation (EC) No 552/2009 amending Annex XVII of REACH   Regulation (EC) No 1907/2006

previously restricted under Directive 2005/84/EC)

– Phthalates content 

– Phthalates 

– Entry No.23 of Annex XVII of REACH Regulation (EC) No 1907/2006 amended by Commission Regulation (EU) No 835/2012 and (EU) No 494/2011

– Cadmium (Cd) 

– DEHA and DINA 

– EN71 Part 1: 2011 – Mechanical and Physical Properties (excluding labelling requirements) 

– EN71 Part 2: 2011

– Flammability 

– EN71 – 3: 2013 under European Directive 2009/48/EC

– Migration of certain elements  

 See more at: http://www.swimava.com/safety/#sthash.Zgpukcar.dpuf